11. 05. 2023, 14:34

Hymna autoritářského státu z Hunger Games doprovodila odhalení pomníku padlému ruskému vojákovi

Kjachta – Pomník ruskému vojákovi, který loni v dubnu padl na Ukrajině odhalili v Burjatsku. Na internetu se z ceremoniálu ale objevily bolestné záběry. Při odhalení jeho busty totiž byla použita jako hudební doprovod hymna smyšleného totalitního státu Panem z filmové série Hunger Games.

Čtěte také: „Po smrti Putina válka skončí, režim se zhroutí a přijde krásné Rusko budoucnosti,“ věří mnozí. Bude to tak?

Jednadvacetiletý desátník Dmitrij Faršinjov byl zabit 5. dubna 2022, když sloužil u 11. samostatné gardové letecké útočné brigády. Po jeho smrti mu bylo uděleno vyznamenání ‚Hrdina Ruské federace‘, což je to nejvyšší, které se v Rusku uděluje za prokázání výjimečné odvahy. Kromě toho bylo podle serveru HLN na jeho počest také přestavěno náměstí v jeho rodném městě Kjachta, což stálo asi 80 000 eur, a byla mu postavena i socha v hodnotě dalších 25 000 eur.

Slavnostní odhalení sochy proběhlo 9. května. Když ale z Dmitrijovy busty stahovali bílou oponu, hrála u toho píseň “Horn of Plenty”. Ta je ve filmové sérii Hunger Games hymnou autoritářského státu Panem. Filmy vykreslují Panem jako krutý totalitní stát, v jehož čele stojí diktátorský prezident Snow, a jeho vláda posílá mladé lidi bojovat na život a na smrt pro zábavu zkorumpované elity.

Autor: mik

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]