11. 07. 2023, 12:55

Musk se vymezuje proti Zuckerbergovi, spor mezi Threads a Twitterem narůstá

Washington – Majitel Twitteru označil zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga za „slabocha“ – Musk se rozhořčil kvůli spuštění konkurenční sítě Threads. Podle webu The Guardian Elon Musk navrhl, že by měli s Markem Zuckerbergem uskutečnit „soutěž v poměřování penisů“.

Na konec zprávy, která byla reakcí na spuštění sítě Threads šéfem společnosti Meta, přidal Musk emotikon pravítka. Použil také slovo „paroháč“, které se v pravicových kruzích využívá jako posměšek, a napsal: „Zuck je paroháč“.

V pondělí měla síť Threads již 100 milionů uživatelů, uvádí web Techcrunch. Na Twitteru stále aktivně působí přes 250 milionu lidí, ale po tom, co sociální síť za 44 mld. dolarů koupil Elon Musk, se potýká s technickými problémy. Podle šéfa společnosti Cloudflare, která poskytuje internetové služby, čelí Muskova síť poklesu návštěvnosti. Uživatelé Twitteru totiž postupně přecházejí na alternativní sociální platformy, jako jsou právě Threads, BlueSky nebo Mastodon.

Čtěte také: Afrika se probouzí směrem k většímu porozumění Ukrajině. Jakou roli ve válce sehraje?

Při představení Threads Zuckerberg prohlásil, že cílem je, aby byla tato síť při svém rozšiřování přátelská. „To je jeden z důvodů, proč nebyl Twitter natolik úspěšný. My to chceme dělat jinak,“ dodal šéf Meta.

Autor: domlav

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]