16. 10. 2023, 13:01

Muskova společnost X dostala v Austrálii pokutu. Neprokázala, že dostatečně bojuje proti nelegálnímu obsahu

Canberra – Společnost X, dříve známá jako Twitter, dostala pokutu podle australského zákona o bezpečnosti na internetu. Neprokázala, že dostatečně bojuje proti materiálu, jež obsahuje zneužívání dětí. Informace přináší zpravodajský web Deutsche Welle.

Australský úřad pro dohled nad internetovou bezpečností uložil platformě X pokutu ve výši 610 500 australských dolarů (367 000 Kč) za to, že neposkytla informace o potírání nelegálního obsahu. X je jedinou společností, která byla pokutována podle tohoto australského zákona.

Čtěte také: Méně peněz, více politiky. Co čekat od Muskova Twitteru i celého Silicon Valley v nové éře?

Komise pro elektronickou bezpečnost v únoru požádala společnosti X, Twitch, Google, Discord a TikTok o podrobnosti, jak odhalují a odstraňují materiály týkajících se sexuálního zneužívání dětí. Platforma X ale na některé otázky vůbec neodpověděla.

“Pokud máte odpovědi na otázky, pokud aktivně zavádíte opatření pro boj s nelegálním obsahem ve velkém měřítku a v celosvětovém měřítku a pokud je to vaše deklarovaná priorita, je poměrně snadné vyhovět,” řekla k tomu komisařka Julie Inman Grant.

Musk přitom již dříve prohlásil, že “odstranění obsahu dětského zneužívání je prioritou číslo 1.”

Komisařka však sdělila, že když se společnosti X zeptala, jak brání obtěžování dětí na této platformě, gigant sociálních médií odpověděl, že “nejde o službu, kterou by využívalo velké množství mladých lidí.”

Platforma neposkytla odpovědi ani na další různé zásadní otázky, včetně doby reakce na ohlášení zneužívání dětí či opatření přijatých k odhalení tohoto chování v livestreamech.

Australské zákony, které vstoupily v platnost v roce 2021, udělují komisaři pravomoc nutit internetové společnosti, aby poskytovaly informace o svých postupech v oblasti bezpečnosti na internetu. Za neposkytnutí dat jim hrozí pokuty.

Autor: adne, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]