24. 04. 2023, 14:16

Nikolaj Peskov: Syn Putinova mluvčího se údajně připojil k wagnerovcům na Ukrajině

Moskva – Třiatřicetiletý syn mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova Nikolaj Peskov tvrdí, že téměř šest měsíců sloužil v žoldnéřské skupině wagnerovců na Ukrajině. Jeho slova se ale zatím nepodařila ověřit, píše BBC.

Nikolaj Peskov uvedl, že služba u Wagner Group byla jeho „povinností“: „Nemohl jsem sedět stranou a dívat se, jak tam kamarádi a ostatní odcházejí.“

Účast rodinného příslušníka v bojích je ovšem vzácností, mnozí odešli do zahraničí, aby se odvodu vyhnuli. Peskov i jeho syn jsou nyní sankciováni Spojenými státy.

Čtěte také: „Černí Rusové“ jako potrava pro děla. Wagner Group rekrutuje vězně ze Středoafrické republiky

Podle šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina sloužil Peskov po třítýdenním výcviku v Luhansku a byl poslán do posádky Uraganu (vícenásobného raketometu) jako dělostřelec. Profil vůdce Wagner Group Prigožina si můžete přečíst na Voxpotu.

Wagnerovci jsou v Rusku označováni za „soukromou vojenskou společnost“. Skupina je známá svou přítomností téměř po celém světě, především v Africe nebo nyní na Ukrajině. V jejích řadách bojují také tisíce odsouzených vězňů.

Autorka: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]