29. 06. 2023, 12:47

Otázky ohledně budoucnosti největší vodárenské společnosti Spojeného království se stupňují

Londýn – Britská vláda připravuje pohotovostní plány pro případ krachu společnosti Thames Water. Obává se totiž, že největší britská vodárenská společnost nemůže přežít kvůli obrovskému zadlužení. Informuje o tom zpravodajský web The Guardian.

Ministryně pro podnikání a obchod Kemi Badenoch prohlásila: „Musíme zajistit, aby společnost Thames Water jako celek přežila.“ Ministryně životního prostředí Rebecca Pow přislíbila, že dodávky vody pro 15 milionů zákazníku firmy Thames Water budou chráněny za všech okolností.

Čtěte také: PULS | „Zákopy jsem pomáhal kopat, zbraň bych do ruky nevzal,“ říká Boháč

Podle Pow vláda podnikla významné krok, aby zajistila dobré výsledky vodárenství. Od privatizace odvětví v roce 1989 do něj bylo investováno přes 190 miliard liber. Několik labouristických poslanců se ale vyjádřilo, že právě privatizace vodárenství selhala. Společnosti se podle nich zadlužily, vyplácely si lukrativní dividendy a neinvestovaly do infrastruktury.

Rebecca Pow rovněž potvrdila přípravu procesu, který by měl vše posunout do další fáze. Tím by byl režim zvláštní správy SAR, kdy by podnik dočasně převzala vláda, dokud by se nenašel nový kupec.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]