21. 11. 2023, 13:30

Podaří se Rusům odstranit Zelenského? Nejnovější pokus o eliminaci prý nese název Majdan 3

Kyjev – Rusové se soustavně snaží odstranit prezidenta Ukrajiny. Název nejnovější operace zní Majdan 3 a jakýmkoliv způsobem má do konce roku eliminovat hlavu země, informuje Politico s odkazem na rozhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského pro britský bulvární deník The Sun.

Zelenskyj v rozhovoru řekl, že od začátku války na Ukrajině přežil nejméně pět až šest atentátů ze strany Kremlu. Nejnovější pokus o jeho odstavení od moci byl pojmenován operace Majdan 3. „Znamená to změnit prezidenta,“ řekl. „Možná ne zabitím. Myslím, že se to mění – použijí všechny nástroje, které mají,“ dodal. Prezident upozornil, že podle Kremlu by k tomu mělo dojít do konce roku 2023.

Na otázku, jak se jako lidská bytost cítí být pod neustálými pokusy o zabití, Zelenskyj řekl, že si na to zvykl. Podle jeho slov to je „jako covid“.

Čtěte také: Majdan přebírá vládu: Jak se před deseti lety rozhořela revoluce důstojnosti

Pokud by ukrajinský prezident opravdu zemřel, vedení země by podle ústavy převzal předseda parlamentu Ukrajiny, kterým je v současnosti Ruslan Stefančuk.

Autor: SVK, Foto: Shutterstock

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]