03. 07. 2023, 06:48

Při masové střelbě v Baltimoru zemřeli dva lidé a desítky dalších jsou zraněny

Baltimore – V největším městě státu Maryland došlo k hromadné střelbě, během které střelec zabil dva lidi a dalších 28 zranil. Podle deníku The Guardian jsou tři ze zraněných v kritickém stavu. Místní policie je přesvědčena, že útočníků bylo více, všichni jsou na útěku.

Ke střelbě došlo krátce po 00:30 místního času na blokové párty v oblasti Brooklyn Homes na jihu Baltimoru. Na místě zemřela 18letá žena, později v nemocnici pak 20letý muž. V oblasti se shromáždily stovky lidí na akci nazvané Brooklyn Day. Jeden ze svědků řekl, že slyšel 20 až 30 výstřelů.

Úřadující komisař baltimorské policie Richard Worley během tiskové konference na místě v neděli odpoledne potvrdil celkem 30 obětí. Řekl, že do útoku byl zapojen „více než jeden střelec“. Zatím žádný nebyl zatčen. Věk obětí se podle něj pohyboval od 13 do 32 let.

Čtěte také: Letouny F-16 pro Ukrajinu: Pomoc ano, trumf už ne

Podle starosty Baltimoru Brandona Scotta se jednalo o bezohledný a zbabělý násilný čin. „Najdeme ty, kteří jsou zodpovědní, a nezastavíme se, dokud se tak nestane,“ sdělil. Na sociálních sítích se objevila i videa ze střelby. Starosta vyzval proto všechny, kteří je mají, aby upozornili úřady. „Kdy se stalo naprosto normálním to, že dospělí natáčí mladé lidi se zbraněmi, a nikdo s tím nic nedělá? Musíme být lepší,“ dodal k situaci.

V letošním roce došlo ve Spojených státech už ke 335 masovým střelbám. Vysoký počet útoků vede ve Spojených státech k vyostřené debatě o přísnější kontrole držení zbraní. Kongres USA ale zatím taková opatření vzhledem ke svému složení neuzákonil.

Autor: mik

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.