05. 05. 2023, 10:20

Prigožin pohrozil Moskvě, že stáhne Wagnerovce z Bachmutu. Kvůli nedostatku munice

Bachmut – Jevgenij Prigožin, vůdce skupiny Wagner, pohrozil, že do příští středy stáhne své vojáky z Bachmutu kvůli neshodám s Moskvou o munici. Informuje o tom zpravodajský web BBC. Jednotky souhlasily se setrváním v ukrajinském městě do 10. května.

Prohlášení přišlo poté, co na sociálních sítích zveřejnil Prigožin video, na němž se prochází mezi těly mrtvých bojovníků a žádá o další zásoby.

„Kde je munice? Přišli sem jako dobrovolníci a umírají kvůli tomu, abyste se měli dobře ve svých kancelářích se sekvojovým dřevem,“ rozhořčuje se Prigožin na adresu ruského ministra obrany Sergeje Šojgu a náčelníka generálního štábu Gerasimova.

Čtěte také: Řež u Bachmutu. „Rusové můžou na každého z nás vystřelit stokrát. My musíme trefit vždycky“

Již minulý týden sdělil šéf Wagner Group ruskému proválečnému blogerovi, že jim v Bachmutu chybí tisíce kusů střeliva. Nedostatek zásob munice pravděpodobně odráží očekávání ukrajinské protiofenzívy ruským ministerstvem obrany. Sám Prigožin předpověděl její začátek na 15. května.

Bitva o Bachmut se táhne několik měsíců a podle odhadů si vyžádala tisíce obětí. Ukrajinské ozbrojené síly se rozhodly bránit město za každou cenu ve snaze soustředit ruské vojenské zdroje na jedno strategicky relativně nevýznamné město.

Zpráva vznikla s podporou Nadačního fondu pro nezávislou žurnalistiku.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]