23. 03. 2023, 12:13

Ředitel TikToku se dnes utká s americkým Kongresem

Washington, D.C. – Generální ředitel TikToku bude dnes vypovídat v americkém Kongresu. Představitelé USA se aplikace obávají z bezpečnostních důvodů, ale CEO firmy Šou C’Čche se je bude snažit přesvědčit o opaku, píše magazín Wired.

O americkém zákazu nejžhavější aplikace na planetě, která je zároveň ve Washingtonu nenáviděná, se může rozhodnout právě dnes. Generální ředitel TikToku jde vypovídat před Kongres, kde bude čelit otázkám ohledně předávání informací čínské vládě.

TikTok je totiž vlastněn společností ByteDance, na kterou se vážou čínské zákony o povinnosti na požádání předat údaje Komunistické straně Číny. „Otevře lví tlamu a vloží do ní vlastní hlavu,“ komentuje budoucí výstup ředitele BBC.

Čtěte také: Střet velmocí na receptech a striptýzu. Příští týdny rozhodnou o osudu TikToku

Zároveň má Šou C’Čche odhalit nová data, která ukazují, že si aplikaci stáhlo více než 150 milionů Američanů a používá ji 5 milionů amerických podniků. To je součástí jeho pokusu přesvědčit zákonodárce, že TikTok je vetkán do srdcí a myslí desítek milionů Američanů a nepředstavuje žádné riziko pro národní bezpečnost.

*Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem. *

@tiktokOur CEO, Shou Chew, shares a special message on behalf of the entire TikTok team to thank our community of 150 million Americans ahead of his congressional hearing later this week.♬ original sound – TikTok

Autor: fib

[other_banner_1]