21. 03. 2023, 15:05

Republikáni na výročním zasedání opět řešili Trumpa

Orlando – Již třetím rokem po odchodu z prezidentského úřadu dominoval Donald Trump každoročnímu zasedání Republikánské strany na Floridě. Podle deníku The New York Times to podtrhuje jeho i nadále vlivné postavení ve straně.

Republikánskou stranu již několik let plných neustálých skandálů – od oznámení Trumpovy kandidatury – trápí palčivá otázka: Je tohle ta hranice, kdy bychom se měli odpoutat od Donalda Trumpa? Nyní je loajalita jejich členů znovu testována, a to na třídenním zasedání, které probíhá od neděle.

Čtěte také: Rishi zemi stabilizoval. Toryové se předtím snažili odčarovat problémy, říká předseda britských konzervativců

Trump se připravuje na možnost, že by mohl být prvním bývalým americkým prezidentem obviněným z trestného činu. Jakmile Trump bez důkazů oznámil, že by mohl být zatčen již v úterý, jeho spojenci přispěchali s prohlášením, že „jakýkoli takový krok zvýší jeho šance na získání nominace a prezidentství“. V pondělí pak podle serveru Associated Press republikáni požadovali komunikaci, dokumenty a svědectví týkající se „bezprecedentního zneužití prokurátorských pravomocí a možného obvinění“ Trumpa.

Město New York se připravuje na možné nepokoje kolem budovy soudu v Manhattanu, který může obvinění vznést. Trump v sobotu vyzval své stoupence, aby protestovali, protože se připravuje na možné zatčení. Donald Trump čelí nařčení z vyplácení úplatků pornohvězdě Stormy Daniels během své kampaně v roce 2016. Daniels tvrdí, že měla s Trumpem poměr a v roce 2016 přijala úplatek 130 000 dolarů výměnou za mlčení. Trump jakoukoli aféru odmítá.

Autorka: hedr

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem.

[other_banner_1]