02. 06. 2023, 15:14

Syrský uprchlík se stal starostou německé vesnice

Berlín – Uprchlík Ryyan Alshebl, který v roce 2015 v necelých 21 letech utekl z válkou zmítané Sýrie, se stal starostou německé vesnice Ostelsheim. Informuje o tom zpravodajský web France24.

Alshebl, který byl součástí velké migrační vlny v letech 2015-2016, nejprve dorazil na ostrov Lesbos. Z něj se vydal dál přes Makedonii, Srbsko a Chorvatsko. Po 12 dnech dorazil do uprchlického centra v německém Althengstettu. Brzy se naučil plynně jazyk a získal praxi jako administrativní asistent na radnici.

Čtěte také: Požehnání, nebo prokletí? Tiktok balkánské sexuální menšiny zviditelňuje i ohrožuje: „Mnozí lidé se tam poprvé setkají s LGBT”

Následně v roce 2022 získal německé občanství, které je nezbytnou podmínkou pro kandidaturu v komunálních volbách. Nyní je mu 29 let a v červnu se ujme funkce starosty obce Ostelsheim. Ta má podle údajů z roku 2021 přibližně 2500 obyvatel a nachází se ve spolkové zemi Baden-Württemberg.

Ve volbách získal Alshebl celkem 55,41 %. Jeho vítězství je o to výraznější, že se uskutečnilo v obci, která je spíše konzervativní. Současně uspěl také proti dvěma místním kandidátům. Je považován za prvního Syřana zvoleného do politické funkce z uprchlické vlny v roce 2015.

Autor: adne

Přečetli jste si krátkou zprávu. Kromě těch Voxpot nabízí každý den propracované reportáže i analýzy. Chcete vědět víc? Pojďte sem

[other_banner_1]