Politika

22. 04. 2024, 08:07

Lidé na okraji se začínají zajímat o politiku. Kapitalismus míří do finále, říká Uhlová

Vojtěch Boháč

Saša Uhlová Foto: Voxpot

K těžké práci v zahraničí lidi často vedou dluhy nebo rozpad manželství. Výdělek ke splnění snů vede málokdy, často spíše problémy neřeší, ale naopak prohlubuje. „Kdybych pracovala půl roku v Německu na poli, tak skončím jako alkoholička,“ říká ke svému novému reportážnímu projektu reportérka Saša Uhlová.

Říká, že se při práci kontrolovala, protože věděla, že svůj příběh bude sepisovat. „Kdybych byla na někoho hnusná, budu to muset taky napsat. Zpětně jsem si říkala, jaká bych byla, kdyby všechno, co udělám, zůstalo v té hale,“ zamýšlí se reportérka.

Každý podle ní nemá hlavu na to, aby vystudoval. Není pravda, že by lidi byli líní a nechtěli pracovat, je mezi námi plno lidí, kteří chtějí pracovat rukama nebo třeba uklízet, jen za to člověk musí být dostatečně zaplacený, aby si mohl dovolit jednou za čas aspoň dovolenou nebo si něco pěkného koupit, říká Uhlová.

Bulletproof: České tajné služby jsou mistry v improvizaci, spojenci to cení, říká Bagge

Co má společného válka a málo placená práce daleko za hranicemi? Proč má Saša Uhlová za to, že kapitalismus míří do finále? A v čem ji vyděsil přístup Čechů k invazi Izraele do Gazy? O tom je aktuální díl podcastu Bulletproof.

Poslechněte si rozhovor také jako audio:

Vojtěch Boháč

Více článků od autora