Byznys

09. 01. 2024, 16:01

Jolana Humpálová se stává zástupkyní šéfredaktora Voxpotu

Jolana Humpálová. Foto: Josefína Knollová

S novou vizáží přichází do naší redakce také organizační změny. Jejich součástí je i nová pozice zástupkyně šéfredaktora. Nastupuje na ni naše kolegyně Jolana Humpálová.

Jolana Humpálová nastoupila do Voxpotu v létě roku 2022. Od té doby uskutečnila několik reportážních cest, mimo jiné do Itálie, Británie, Švédska nebo do Turecka. Za necelý rok a půl v redakci se věnovala tématům migrace, lidských práv, ale také sílení krajní pravice v Evropě nebo obchodu s drogami. Vedle toho úspěšně rozjela vlastní podcast Puls a produkčně stála za vydáním prvního čísla Voxpot Magu.

Za necelý rok a půl se ukázala jako nepostradatelná síla v redakci, která jde svými aktivitami, kreativitou i zápalem daleko za rámec běžné redakční práce. Její postup na pozici zástupkyně šéfredaktora je tak primárně reflexí reálného stavu, který v redakci během posledního roku vznikl.

Podcast Puls připravovaný Jolanou Humpálovou

V naší redakci se snažíme reflektovat každodenní realitu co nejvěrněji, a proto máme velkou radost i z toho, že ve světě, který tvoří přibližně z poloviny ženy, můžeme uvítat po odchodu Anety Václavíkové z vedení Voxpotu na řídicí pozici v redakci opět ženu.

Nejde nám přitom o nějaké symbolické naplňování kvót, ale o přesvědčení, že ženy mají v našem světě odlišnou žitou zkušenost než muži. Tento fakt by se proto měl přirozeně propsat také do toho, že budou rovně zastoupeny v řídicích pozicích.

Jolana bude nadále pokračovat ve vydávání svých článků, podcastu i v reportážních cestách. Zároveň ale bude reprezentovat Voxpot na veřejnosti a spoluurčovat směřování redakce.

Vybrané články Jolany Humpálové:

Krvavý příběh kokainu: Kolik násilí a smrti je za jednou čárou v pátek večer?

Když AI asistuje při šikaně. Montáže nahých fotek děsí rodiče i děti

„Kdo nesouhlasil, zmizel.“ Takhle turecký režim likvidoval odpůrce, Sobotní matky za ně stále bojují

Témata: Česko, Média, Ženy